Tolarie na WMCQ v Brně

V neděli se konalo poslední letošní WMCQ a o místo v národním týmu se vydala zabojovat i výprava z Tolarie. Krátké shrnutí akce přináší nejlépe umístěný Jakub Havelka.

V neděli 18.9. proběhlo v Brně letošní poslední WMCQ (kvalifikace do národního týmu), které si v tomto článku krátce zrekapitulujeme, samozřejmě hlavně z pohledu tolarijské výpravy.

 

Leots bylo novinkou, že na WMCQ je hned dvakrát modern. Některé hráče to odradilo, ale většina to vyhodnotila tak, že modern je zábava a Abrupt Decay jakožto promo také neurazí (aktuálně se prodává zhruba za 700Kč, takže náklady na turnaj jsou opravdu minimální). Podobně to vidělo zhruba dalších sto hráčů, kteří se sjeli do Brna (přesný počet byl 99) zápasit o poslední volné místo na týmové Mistrovství světa. To bylo mimochodem výrazně lepší číslo než loni, kdy se v Brně sešlo ostudných 57 hráčů. Na druhé straně to zase znamenalo o něco větší konkurenci.

 

Většina hráčů Tolarie se na WMCQ připravovala zápolením na nejrůznějších PPTQ (Kolín, Tolarie, Najáda & etc), což vygradovalo výhrou Romana Vejdělka v Najádě. V Najádě bylo více než padesát hráčů, což z něj dělalo jedno z vůbec největších constructed PPTQ u nás. A nesmíme zapomenout ani na výhru Pavla Tvrzníka v Kolíně a na velký úspěch Daniela Říhy a Honzy Brožka (který bohužel do Brna nevyrazil) na předchozím WMCQ (Dan byl ve finále, Honza v top8). Modern nám prostě letos šel.

 

Do Brna vyrazila hlavní výprava ve složení Roman Vejdělek (4C Zoo), Jakub „Kumano“ Havelka (Domain Zoo), Daniel Říha (Elfové) a Pavel Tvrzník (Grixis) a na sajtě je ještě doplnili Láďa Lezna s Abzanem a Daniel Kuba s Monogreen Aggrem (alias FNM promo balík). Kromě Daniela Kuby všichni hráli to, s čím už měli z dřívějška nahráno a co je bavilo.

 

Intermezzo: Do Brna je z Pardubic velmi špatné železniční i silniční spojení. I když turnaj začínal v deset, tak pokud bychom chtěli mít jistotu včasného příchodu, museli bychom jet vlakem v 6:45, což znamená vstávat něco před šestou (nemluvě pak o části výpravy, která jede z Hradce). To se nám ale nechtělo, takže jsme jeli vlakem na štestíčko v 7:45. ČD klasicky nezklamaly a díky výluce v Kolíně měl vlak už při příjezdu zpoždění 15 minut. Nakonec jsme tak museli poměrně svižným během zdolat zhruba poslední kiláček na sajtu, jinak by nás čekal matchloss do prvního kola. Ó Brno, jak já tě mám rád… (Všechny WMCQ by měly rozhodně být v Praze :P)

 

Ale zpět k turnaji, necelá stovka účastníků znamenala, že se bude hrát sedm kol a top8, do které bude s nejvyšší pravděpodobností stačit 5:1 s remízou v posledním kole.

 

Nejlepší začátek turnaje měl Kumano, který jako jediný začal 3:0, bohužel i za cenu toho, že postupně porazil Romana Vejdělka a Pavla Tvrzníka.

 

Kumano v dalších dvou kolech nejprve prohrál nesmírně těsný zápas s Infectem a poté hladce porazil Tron, což znamenalo, že v předposledním kole hrál přímý zápas o top8. Dalším hráčům se bohužel příliš nedařilo, alespoň o boostery hráli ještě Pavel tvrzník, Láďa Lezna a Daniel Říha.

 

Bohužel, zápas o top8 se Kumanovi vůbec nevydařil, když poměrně hladce prohrál s Bring to Lightem Jakuba Vojty. V následujícím kole alespoň zvládl jako jediný zápas o ceny a turnaj zakončil na jedenáctém místě. Ale co si budeme povídat, díky předchozím úspěchům jsme od sebe očekávali mnohem více.

 

Snad si spravíme chuť v nastavající standardové sezóně, která mimo jiné čítá GP Varšava, na které už si brousíme zuby.

 

A na úplný konec se sluší dodat, že WMCQ vyhrál Pavel Zůna s Infectem (Kumanův soupeř ze čtvrtého kola), který tak na MS doplní trojici Lukáš Blohon, Ondřej Straka a Alexander Rossijčenko.

 

A to už je opravdu všechno. Za tým Tolarie.cz se s Vámi loučí

 

Jakub Havelka

 
na začátek