Tolarie se chystá na GP Varšava 2014

O víkendu 10.5. a 11.5. se koná v polské Varšavě turnaj ze série Grand Prix. Na formát Theros sealed/draft se chystá i výprava z Tolarie.

Na turnaj vyrážíme dvěma auty už v pátek dopoledne a v sobotu se na místě připojí ještě Honza Brožek, který jede nočním vlakem.

Jedeme v poměrně klasickém složení, kdy z týmu jede Petr Brožek, Jan Brožek, Daniel Papež, Jiří Rejman, Jakub Bakule, Roman Vejdělek, Václav Kronus a mimo tým se přidávají ještě Petr Borůvka a Jakub Jandák.

Na turnaj jedeme nabuzeni úspěchem na posledním Theros limited Grand Prix ve Vídni, kde se do druhého dne dostali hned 3 naši zástupci. Uvidíme, jak se bude dařit po změně formátu, kdy do sealed decku i draftu přibyla nová edice Journey into Nyx. Na postup do druhého dne je potřeba v sobotním sealed decku získat alespoň 7 výher z devíti kol. V neděli se hraje dalších 6 kol draftu (2 drafty po 3 kolech) a pak následuje vyřazovací top8 draft (na top8 je většinou potřeba skóre 13-2 nebo 12-1-1, podle toho, kolik na GP dorazí hráčů). Finančně ohodnocená jsou umístění až do 64. místa (nebo 100 místa, pokud je více než 1200 účastníků). Ve Vídni jsme v penězích skončili 2 ze 3 ve druhém dni a minimálně toto chceme zopakovat.

Jak to bude vypadat?

Na evropských GP se dá standardně očekávat účast přes 1000 hráčů (např. ve Vídni bylo 1208). Formát samotný bude vlastně úplně nový. Přidání dvou nových boosterů do sealed decku mění hodně věcí a principy předchozího Theros limited už nemusí platit stejně jako dřív. Důležitým faktorem je i to, že turnaj se koná týden před Pro Tourem Journey into Nyx, tudíž se nedá očekávat, že by některý ze světových hráčů napsal článek s limited strategií a vyzradil něco ze svého testingu. Edice Journey into Nyx navíc ještě není dostupná ani na Magic Online, takže padá i tento způsob přípravy. Dá se očekávat, že pro mnoho lidí bude toto první limited turnaj s Journey into Nyx po Prerelease a někteří uvidí karty naživo vůbec poprvé. Poctivá příprava se tak vyplácí ještě mnohem více než obvykle.

V Tolarii jsme limited s novou edicí trénovali v rámci Prerelease i v jedné soukromé session, ale cítíme, že by to ještě nějaký čas chtělo. Ve čtvrtek bude v Tolarii draft a pak si dáme draft i v pátek na místě. Na víc už čas nemáme.. Budeme se tak snažit zúročit naše dosavadní zkušenosti a snažit se co nejlépe odhadnout nový limited formát. Určitě využijeme zkušeností, které jsme nabrali v průběhu přípravy na GP Vídeň a během limited PTQ sezóny. Obzvláště zkušenosti z Vídně budou důležité. A také to, že většina našich členů už má několik Grand Prix za sebou a umí ve velkých turnajích už snad trochu obstojně chodit.

Jaké jsou naše vyhlídky?

Petr Brožek určitě využije svých zkušeností z profesionální scény a bude chtít pokračovat v kvalitních výsledcích, kterých v Theros limited dosahuje (12.místo na GP Vídeň, top8 na PTQ Portland). Dost by mu pomohlo opět rozbalit dobrou černou s jeho oblíbenou Keepsake Gorgon (tak jako ve Vídni a na PTQ).

Jan Brožek byl na svém posledním limited GP (Praha 2013) devátý a na Theros draftech na Pro Touru Valencia dosáhl výsledku 5:1, což je hodně slušné. I Honza už má poměrně hodně zkušeností z profesionálních turnajů a můžeme jen doufat, že se v nočním vlaku do Varšavy dobře vyspí.

Jakub Bakule už dokázal prolomit svou černou GP sérii "poslední kolo o postup mě svěsí Němec" a ve Vídni uhrál druhý den peníze. To je hodně slibný předpoklad.

Roman Vejdělek se chystá na svůj první druhý den na GP. V poslední době se začal připravovat na Magic Online, tak věřme, že své zkušenosti z draftů zužitkuje.

Jiří Rejman se na limited Grand Prix Vídeň poctivě připravoval a i když jeho příprava na Varšavu nebyla tak intenzivní, nechá si poradit od ostatních stylem "řekněte mi co draftovat a já to budu forcovat" a může zopakovat své Day 2 účinkování z GP Praha.

Dan Papež v poslední době příliš nehrál, ale na GP se mu tradične daří (Day 2 na jeho prvních dvou GP) a tentokráte bude moct těžit z toho, že ceny se budou udělovat snad až do stého místa a vyhne se tak svému "kousek pod cenami" finishi.

Vašek Kronus se hodně snaží a jezdí na důležité turnaje v ČR i blízkém okolí. S Therosem už nějaké limited odehrál a zkušenosti z GP už taky má, tak mu to snad konečně vyjde. (A snad se s námi konečně vyfotí)

Petr Borůvka je v limited tradičně úspěšný. Proslavil se např. agresivním draftováním mlečky ve druhém dni na jednom ze starších GP Praha, ale s Journey nemá zatím nic odehráno, tak uvidíme.

Jakub Jandák zatím jsme neměli tu čest Jakuba blíže poznat, takže se o něm něco dozvíte třeba někdy jindy.

O tom, co jsme si otevřeli, jak jsme hráli a jak jsme dopadli vám samozřejmě dáme vědět po našem návratu. Mezitím můžete sledovat oficiální coverage z turnaje a fandit. Měla by se během soboty objevit na stránkách Wizardů. Věřme, že se nám na turnaji zadaří.

Budeme rádi, když nám budete držet palce.

za tým Tolarie.cz

Petr Brožek

 
na začátek