Tolarie se chystá na GP Vídeň

O víkendu 30.11. a 1.12. se koná poslední evropské GP tohoto roku - GP Vídeň. Na turnaj ve formátu standard se chystá i početná výprava z Tolarie.

Na turnaj vyráží dvě auta už v pátek dopoledne a v sobotu se na místě připojí další borci, jedoucí po vlastní ose.

Tolarijská výprava je tentokráte obzvláště početná: Petr Brožek, Jan Brožek, Daniel Papež, Jiří Rejman, Jakub Bakule, Roman Vejdělek, Václav Kronus, Jiří Bešťák, Milan Kladiva, Daniel Tocháček, Jakub Havelka a třeba se ještě někdo přidá na poslední chvílí.

Hlavní turnaj budou hrát všichni a je jen otázkou, kolik bude mít Tolarie zástupců v nedělní části turnaje (na postup je potřeba mít alespoň 7 výher z devíti kol). V neděli se hraje dalších 6 kol Standardu a pak následuje vyřazovací top8 (na tu je většinou potřeba skóre 13-2 nebo 12-1-1, podle toho, kolik na GP dorazí hráčů). Finančně ohodnocená jsou umístění až do 64. místa.

Do čeho jdeme?

Na GP se dá očekávat účast přes 1000 hráčů. Standard je teď velmi vyrovnaný a jde hrát spusta různých balíků. Záleží tak dost často spíše na kvalitách obou hráčů, než na tom, jaký matchup potkáte. Zúročí se jistě i zkušenosti z velkých turnajů a fyzická kondice, když musíte dělat důležitá rozhodnutí a koncentrovat se nějakých osm hodin v kuse. Zvláště v posledních kolech síly často docházejí a to jsou zrovna kola rozhodující.

Jaké jsou naše vyhlídky?

Jan Brožek byl na posledním GP (Praha, limited) devátý, což je skvělé umístění a určitě má dost zkušeností z profesionálních turnajů na to, podobný výsledek zopakovat.

Jakub Havelka momentálně zažívá na Standard turnajích skvělou sérii, korunovanou výhrou na Trialu. Sice je Vídeň teprve jeho druhé GP, ale na dobrý výsledek by mu měla jeho forma stačit.

Petr Brožek už má ve svém resumé dvě top8 na GP a dobré výsledky na několika PT, takže převaha zkušeností bude ve většině zápasů na jeho starně. V poslední době na podobný velký výsledek čeká a Vídeň je ideální příležitostí.

Dan Papež byl zatím na dvou GP. Na obou postoupil do druhého dne. Na obou jen o kousíček neobsadil honorovanou pozici. Ať to vyjde do třetice!

Roman Vejdělek za poslední dobu stihl odehrát dost větších turnajů na to, aby mu tentokráte druhý den a dobrý výsledek neutekly (na posledních dvou GP byl jednu výhru od postupu do druhého dne).

Jakub Bakule musí hlavně doufat, že v posledním kole prvního dne nepotká ve hře o postup nějakého Němce, kteří ho o účast v nedělních kláních GP pravidelně připravují.

Jiří Rejman je známý svou nervozitou na velkých turnajích, ale už jich snad odehrál dost na to, aby tentokráte zúročil svou velmi poctivou přípravu.

Daniel Tocháček už hraje MTG nějaký ten pátek a GP navštívil už nepočítaně. Uvidíme, jak se mu bude dařit a snad nebude potřebovat na neděli Legacy deck, který si pro jistotu bere s sebou:-).

Milan Kladiva, Václav Kronus a Jiří Bešťák budou na GP hlavně sbírat zkušenosti, což jim samozřejmě nebrání v tom hned na úvod své kariéry získat pěkné umístění. Účast v nedělní části turnaje by jim určitě prospěla.

O tom, jaký kdo nakonec hrál balíček a jak se všem na turnaji dařilo, vás budeme informovat po návratu. Mezitím můžete sledovat coverage z turnaje a fandit. Měla by se během soboty objevit na stránkách Wizardů. Věřme, že se na turnaji zadaří.

 
na začátek