Tolarie vyráží na GP Strasbourg

O víkendu se ve Francii koná limited Grand Prix, kterému neodolala výprava z Tolarie. Pokud nám bude fungovat připojení a nezapomene si doma techniku, budeme se snažit přinášet krátké pravidelné večerní info. Sledujte článek. Aktualizace: komplet report po návratu

Čtvrtek - odjezd

 

Na cestu vyrážíme s denním předstihem. Jednak se chceme vyhnout možné únavě z cesty (viz naše 12 hodinová cesta do Varšavy s neaktuální navigací) a druhak chceme tentokrát poznat i jinou část turnajové destinace než jen hotelový pokoj a turnajovou halu.

Jedem klasicky autem ve složení - Petr Brožek, Jan Brožek, Jakub Bakule, Dan Papež a Dan Tocháček.

(Za připomenutí stojí to, že 3 členové výpravy uhráli druhý den na limited GP ve Vídni, kde šlo o vůbec nejúspěšnější tolarijskou výpravu. A to tam chyběl Honza, který má z nás sealed deck nejvíc nahraný. Snad se nám podaří tamní úspěch minimálně překonat.)

Naším cílem není přímo Strasbourg, ale malebné městečko ukryté kdesi v německých hvozdech. V samotném Strasbourgu jsme totiž už žádné příznivé ubytování nenašli (není nad to hledat chvíli před odjezdem a v období předvánočnách trhů) a tak si budeme muset vždy ráno mírně přivstat, abychom cca 50 km na sajtu v klidu zdolali.

Držte nám palce, ať náš, doufejme příjemný, penzion najdeme. To je náš úkol číslo 1. Večer se možná dozvíte, jak jsme se během cesty (ne)shodli na povaze formátu a síle jednotlivých karet.

 

Čtvrtek - večer

22:23 Úkol číslo 1 - splněn. Dokonce v rámci nového rekordu - dle Googlu sedmihodinová cesta nám zabrala 12 hodin a o 250km víc. Vysvětlení jsou dvě - buďto Google lže nebo Tochi (hlavní navigátor) ještě nedorostl do své funkce (nebo si aspoň mohl stáhnout aktuální mapu do GPS). Možná jsme měli poslouchat druhého Dana, ale po jeho neustálém volání Curych, jsme ho ignorovali. Až příliš pozdě jsme si uvědomili, že celou dobu volal "zurück!" (německy "zpět") a upozorňoval nás tak na špatnou cestu a ne na to, že chce jet do Švýcarska..

(naše cesta - modrá, optimální cesta - červená)

Nakonec jsme dorazili. A ubytování stálo za tu námahu. Rodinný penzion v malebném lázeňském městečku nabízel vše, co si může výprava magicářů přát.