Top8 Decklisty - PPTQ Modern

Přinášíme vám decklisty nejúspěšnějších 8 hráčů z našeho prvního PPTQ. Pro zajímavost přidáváme i kompletní přehled toho, jak byly v herním poli 27 hráčů zastoupeny jednotlivé balíky.

Metagame breakdown

Na turnaji byly, až na pár výjimek, zastoupeny samé mainstreamové balíky. Znalost hry proti tradičním modernovým soupeřům tak byla poměrně velkou výhodou.

Burn (různé splashe) – 5
Abzan (různé varianty kromě Company) – 4
Gu Infect – 3
Affinity – 2
RG Tron – 2
Boggles – 2
UR Storm – 2
UR Delver – 1
Grixis Delver – 1
Grixis Control – 1
Grixis Twin – 1
Suicide Zoo – 1
RG Allies – 1
Boros Control – 1

 

Top8 decklisty

1. místo - Jaromír Příhoda - Gu Infect

2 Breeding Pool
2 Forest
4 Inkmoth Nexus
1 Misty Rainforest
2 Pendelhaven
4 Windswept Heath
4 Wooded Foothills

4 Glistener Elf
4 Blighted Agent
1 Ichorclaw Myr
4 Noble Hierarch
1 Spellskite

2 Wild Defiance

2 Distortion Strike
4 Gitaxian Probe
1 Sleight of Hand

3 Apostle´s Blessing
3 Become Immense
4 Might of Old Krosa
4 Mutagenic Growth
4 Vines of Vastwood

Sideboard
3 Dismember
2 Dispel
1 Dryad Arbor
3 Nature´s Claim
1 Pithing Needle
2 Spell Pierce
2 Spellskite
1 Wild Defiance


2. místo - Michal Hlaváček - UR Storm

3 Shivan Reef
2 Steam Vents
2 Scalding Tarn
2 Flooded Strand
3 Misty Rainforest
3 Island
1 Mountain

4 Goblin Electromancer

4 Pyromancer´s Ascension

4 Gitaxian Probe
4 Serum Visions
4 Sleight of Hand
4 Thought Scour
4 Manamorphose
3 Desperate Ravings
4 Pyretic Ritual
4 Desperate Ritual
2 Past in Flames
2 Grapeshot
1 Repeal

Sideboard
3 Dragon´s Claw
1 Blood Moon
1 Lightning Bolt
3 Empty the Warrens
2 Rending Volley
3 Pyroclasm
1 Echoing Truth
1 Shatterstorm

3. místo - Ladislav Lezna - Abzan Midrange

2 Forest
2 Swamp
1 Plains
4 Verdant Catacombs
3 Windswept Heath
3 Overgrown Tomb
1 Temple Garden
1 Godless Shrine
2 Treetop Village
2 Tectonic Edge
2 Stirring Wildwood

4 Tarmogoyf
3 Scavenging Ooze
4 Siege Rhino
2 Tasigur, the Golden Fang

3 Liliana of the Veil

3 Thoughtseize
4 Inquisition of Kozilek
4 Abrupt Decay
2 Path to Exile
2 Dismember
1 Maelstrom Pulse
1 Slaughter Pact
1 Murderous Cut
3 Lingering Souls

Sideboard
3 Fulminator Mage
2 Timely Reinforcements
2 Crime//Punishement
1 Duress
1 Feed the Clan
1 Blood Baron of Vizkopa
1 Golgari Charm
1 Drown in Sorrow
2 Stony Silence
1 NIght of Soul´s Betrayal

4. místo - Daniel Říha - GWb Aggro

3 Forest
1 Swamp
1 Plains
3 Gavony Township
4 Verdant Catacombs
4 Windswept Heath
1 Marsh Flats
1 Overgrown Tomb
2 Temple Garden
1 Godless Shrine
2 Razorverge Thicket

3 Noble Hierarch
4 Birds of Paradise
1 Scavenging Ooze
2 Kitchen Finks
2 Qasali Pridemate
4 Voice of Resurgence
3 Wilt-Leaf Liege
4 Loxodon Smiter
4 Siege Rhino

4 Lingering Souls
4 Path to Exile
2 Abrupt Decay

Sideboard
1 Fracturing Gust
2 Choke
1 Kataki, War´s Edge
1 Slaughter Pact
1 Creeping Corrosion
1 Spellskite
2 Abrupt Decay
4 Thoughtseize
1 Reclamation Sage
1 Leyline of Sanctity

5. - 8. místo - Justin Hamilton Salem - UR Storm

3 Shivan Reef
3 Steam Vents
4 Scalding Tarn
3 Flooded Strand
3 Island
1 Mountain

4 Goblin Electromancer

4 Pyromancer´s Ascension

4 Gitaxian Probe
4 Serum Visions
4 Sleight of Hand
4 Thought Scour
4 Manamorphose
3 Desperate Ravings
4 Pyretic Ritual
4 Desperate Ritual
3 Past in Flames
2 Grapeshot

Sideboard
3 Dragon´s Claw
3 Blood Moon
3 Lightning Bolt
2 Empty the Warrens
1 Ignite Memories
1 Defense Grid
1 Echoing Truth
1 Repeal

5. - 8. místo - Václav Kronus - Affinity

4 Blinkmoth Nexus
3 Glimmervoid
4 Darksteel Citadel
4 Inkmoth Nexus
1 Island

4 Ornithopter
4 Signal Pest
4 Arcbound Ravager
4 Vault Skirge
3 Etched Champion
1 Master of Etherium
3 Memnite
2 Steel Overseer
1 Spellskite

1 Dispatch
4 Mox Opal
4 Springleaf Drum
4 Cranial Plating
2 Ensoul Artifact
3 Thoughtcast

Sideboard
1 Dismember
3 Ancient Grudge
2 Spell Pierce
2 Spellskite
2 Whipflare
1 Grafdigger´s Cage
1 Wear//Tear
1 Torpor Orb
1 Relic of Progenitus
1 Galvanic Blast

5. - 8. místo - Libor Šťastný - Suicide Zoo

4 Wooded Foothills
4 Marsh Flats
2 Bloodstained Mire
1 Arid Mesa
2 Verdant Catacomb
1 Overgrown Tomb
1 Temple Garden
1 Blood Crypt
1 Stomping Ground
1 Sacred Foundry

4 Monastery Swiftspear
4 Wild Nacatl
3 Steppe Lynx
2 Death´s Shadow
2 Street Wright
1 Grim Lavamacer
1 Hooting Mandrills

4 Lightning Bolt
4 Mutagenic Growth
4 Gitaxian Probe
4 Temur Battle Rage
3 Vines of Vastwood
4 Become Immense
2 Mishra´s Bauble

Sideboard
3 Rending Volley
2 Abrupt Decay
1 Vines of Vastwood
3 Leyline of Sanctity
2 Spellskite
4 Thoughtseize

5. - 8. místo - Jakub Mejznar - Affinity

4 Blinkmoth Nexus
3 Glimmervoid
4 Darksteel Citadel
4 Inkmoth Nexus
1 Mountain

4 Ornithopter
4 Signal Pest
4 Arcbound Ravager
4 Vault Skirge
2 Etched Champion
3 Master of Etherium
3 Memnite
3 Steel Overseer

4 Galvanic Blast
4 Mox Opal
4 Springleaf Drum
4 Cranial Plating
1 Welding Jar

Sideboard
2 Blood Moon
2 Etched Champion
3 Thoughtseize
1 Spellskite
2 Whipflare
1 Stubborn Denial
2 Ancient Grudge
1 Torpor Orb
1 Relic of Progenitus

 

 
na začátek