Warhammer každou středu

Od srpna zařazujeme do programu Tolarie Warhammer a další hry z produkce Games Workshopu. Hrát a barvit se bude každou středu od 16h. První hraní můžete vyzkoušet už 1.8.

- naše prostory můžete během otevírací doby využít jak ke hraní, tak k sestavování miniatur - pro Warhammer je vyčleněna každá středa od 16:00 do cca 21:00

- k dispozici je několik stolů 4x4 stopy s terény

- hrajeme u nás Warhammer 40K, WHM: Kill Team, Warhammer Age of Sigmar a Shadespire

- během srpna budeme zkoušet novinku WHM40K: Kill Team (rychlá akce s malou armádou) a od září poběží v tomto formátu i liga

- zájemcům rádi ukážeme kteroukoli hru v krátkém demu a poskytneme potřebné informace k wargammingu i k modelářské stránce věci

- wargamming exclussive: během středečního hraní nebude herna otevřena zájemcům o jiné hry (Magic, deskovky..) a nebude možné kupovat jiné produkty než od Games Workshop

 

Pokud vám jde zatím o modelářskou stránku věci a barvení, i v tomto ohledu u nás máte dveře otevřené. Výhoda oproti kompletování armády doma je ta, že často potkáte někoho, kdo vám může poradit, doporučit postup nebo dokonce pomůže model slepit. A hlavně se můžete svým výtvorem hned pochlubit lidem, kteří mají pro vaše hobby porozumění;-)

 

 

Co je Warhammer?

Pojem Warhammer už jste možná zaslechli. Nemuselo jít nutně o hraní s miniaturami, protože svět Warhammeru, který vznikl před více než 20 lety, se rozprostírá od literatury (knihy, komiksy), přes počítačové a stolní hry až po filmové plátno.

Společné všemu je pozadí v bohatém a propracovaném sci-fi nebo fantasy vesmíru, kde probíhají neutuchající boje mezi dobrem a zlem, lidmi a jinými rasami nebo i v rámci jednotlivých frakcí.

Hraní s miniaturami má kořeny v obou z těchto světů a má dvě odnože: sci-fi - Warhammer 40.000 - a fantasy - Warhammer Age of Sigmar. Obě jsou herně trochu odlišné a to nejen tím, že v každém světě logicky najdeme jiné miniatury. Liší se i pravidly, podle kterých se hraje. Ve zkratce jde o to, že Age of Sigmar má pravidla výrazně jednodušší než 40.000 a je tak snažší na naučení se a první hraní. Na druhou stranu mnozí dávají přednost komplikovanějším pravidlům 40.000, která berou v úvahu více proměnných.

 

Warhammer spadá do kategorie "Wargamming" a při hře, která může mít různé cíle, jde o to ovládat svou armádu.

Každá miniatura (nebo soubor miniatur) má svá pravidla (popsaná pro každý model v příručce) a díky tomu, můžete s miniaturami pohybovat po hrací ploše, používat její schopnosti a útočit na soupeřovi miniatury (o úspěchu útoků rozhodují hody kostkami).

Hra probíhá v kolech, přičemž každé kolo má několik fází (pohyb, kouzlení, souboj...). Celé by se to dalo připodobnit k šachům, kde máte na výběr z obrovského množství figurek a ty mají nejrůznější schopnosti. A taky skvěle vypadají:-)

 

Svou armádu si tvoříme podle vlastního uvážení a omezení jednotlivých miniatur, přičemž je nejdůležitějším kritériem je v nejběžnějším způsobu hraní cena miniatury v bodech. Před hrou si zvolíte určitý bodový strop dle domluvy se spoluhráčem (200, 500, 2000 bodů atd.) a postavíte armádu z miniatur, jejichž součet ceny v bodech tuto hranici nepřesáhne.

V podstatě platí, že čím silnější miniatura, tím víc stojí bodů a ukrajuje větší díl z vašeho "rozpočtu" na celou armádu. Nejde tedy o to, zařadit do armády co nejsilnější miniatury, ale v rámci bodového stropu armádu nakombinovat tak, aby byla co možná nejefektivnější.

Tím se dostáváme k tomu, že vše začíná už před hrou. A jde to mnohem dál, než jen k výběru jednotek na hru.

Své jednotky musíte nejprve sestavit.

Právě tento aspekt je tím, co činí hraní s miniaturami unikátní. Kromě samotného hraní totiž nabízí unikátní aspekt modelářství.

Své miniatury můžete postavit v různé variantě (jedna postava může mít různé zbraně nebo třeba estetické doplňky) a nabarvením jim dát osobitý charakter. Dalo by se říci, že každá armáda je pak originálem nejen kvůli svému složení, ale právě proto, že jí můžete dát osobitý výraz.

Právě modelářství je často tím, co lidi k Warhammeru přitahuje a plno lidí u něj zůstane a nezůčastňují se hraní. Miniatury Warhammer patří ve světě her s miniaturami k neprosté špičce, co se kvality provedení týká a díky množství skvělých detailů z nich dokážete vytvořit opravdová umělecká díla.

 

 

Na druhou stranu se této  části hry nemusíte obávat, když vám jde primárně o samotné hraní. Sestavení modelů i základní nabarvení zvládne opravdu každý. A hrát se dá i s modely nenabarvenými, ale sami uvidíte, že alespoň nejzákladnější nabarvení dodá vaší armádě tu správnou šťávu :-)

A spolu s množstvím různých miniatur a jejich reprezentaci různých frakcí a ras založených na příbězích sci-fi/fantasy světa nutně přichází i aspekt sběratelství, který je pro mnoho lidí také silným lákadlem. K tomu ostatně směřuje i to, že modely vychází v různých kolekcích a v prodeji jsou už více než 2 desetiletí.

V souhrnu tedy jde o sběratelství - modelářství - barvení – hraní. A je na vás, která oblast vás nejvíc osloví.

 

 

Warhammer vydává anglický Games Workshop, který se v současné době hodně věnuje podpoře hry prostřednictvím vlastního youtube channelu Warhammer TV, kde najdete plno skvělých videí nejen k nově vydaným miniaturám, ale také návody na barvení jednotlivých miniatur a modelářskou práci.

 

Co u nás seženete?

Základní nabídku Games Workshopu (miniatury, modelářské potřeby a barvy Citadel) máme na prodejně i k objednání na e-shopu.

Všechny položky, které nabízí Games Workshop na svém oficiálním webu a my je nemáme uvedené na e-shopu si u nás můžete objednat s tím, že objednáváme cca 2 krát za měsíc. Položek jsou tisíce, takže je z čeho vybírat a klidně si dejte na čas. Vaše cena za položku z Games Workshop se vypočítá následovně:

Doporučená cena v EUR se vynásobí 23 a výsledné číslo bude vaše cena v Kč.

 

Jak začít?

Pokud jste vždy toužili po velení armádě ze světa fantasy nebo sci-fi, imponují vám propracované miniatury nebo se chcete výtvarně vyjádřit a nechat vaše modely doslova ožít, přeskočte rovnou k sekci "Co koupit":-)

Pokud s miniaturami nemáte zkušenost a nejste si jistí, co si vůbec pod nimi představit, stavte se u nás v Tolarii.

- Uvidíte miniatury z blízka v nesestaveném, sestaveném i nabarveném stavu a ověříte si, zda vás nadchnou.

- Vyzkoušet si můžete ukázkovou hru s naší demo armádou nebo si dokonce můžete zkusit svou první miniaturu sestavit a nabarvit v předem ohlášených termínech (samozřejmě s vysvětlením, jak na to).

- A pokud budete chtít zažít rovnou velkou akci (z pohledu diváka), navštivte některou z našich demo akcí, kde se utkají velké armády zkušených hráčů.

Určitě budete mít dobrou příležitost zjistit, zda je Warhammer pro vás nebo ne.

 

Těšíme se,

 

tým Tolarie.cz

 
na začátek