WMCQ 2015 - kvalifikace do národního týmu

Každoroční kvalifikace na MTG mistrovství světa týmů je doslova za dveřmi. V článku se dozvíte, jak zjistit, zda se můžete účastnit a dostat promo foil Thalia, Guardian of Thraben, kdy se turnaje konají a další podrobnosti.

WMCQ - World Magic Cup Qualifiers

WMCQ, kvalifikace na World Magic Cup (mistrovství světa týmů), je série tří turnajů, jejichž vítězové mají právo reprezentovat svou zemi na magicovém mistrovství světa týmů. To se letos koná 11.-13.prosince ve španělské Barceloně a budou na něj vyslány týmy ze 73 zemí. Kromě 3 vítězů kvalifikací je v národním týmu jako kapitán i hráč s nejvyšším počtem profesionálních PWP bodů získaných za rok - letos Ondřej Stráský, který měl skvělou sezónu a jako jediný Čech dosáhl na Platinum level. Vítězové kvalifikací získají i letenku do Barcelony.


Mistrovství světa týmů je turnaj s jediněčnou atmosférou a cenamy v tisících USD. 


 

Kritéria pro účast v kvalifikaci

Účast v kvalifikaci je podmíněna tím, že musíte být v Pro Players clubu (lvl Silver, Gold, Platinum) nebo v Pro Tour Hall of Fame nebo vyhrát Trial (o tom později) a nebo za loňský rok nasbírat alespoň 300 Planeswalker bodů (což je nejjednodušší způsob). Body se sbíraly od 2.6.2014 do 31.5.2015 a jestli jich máte dost, zjistíte jednoduše na stránkách Planeswalker bodů u Wizardů. Pokud vám z nějakého důvodu PWP účet zlobí, hledejte v seznamu kvalifikovaných ZDE, kde stačí počkat na načtení stránky a hledat pomocí ctrl+F svoje jméno nebo projet všechny hráče z ČR, pokud si nejste jistí, v jaké podobě jste své jméno zadali.

Na stránkách Planeswalker bodů je postup následující:

Na úvodní stránce vyplníte svoje DCI číslo a zmáčknete tlačítko View Points.

 

Na další stránce uvidíte aktuální stav vašich bodů - POZOR jedná se aktuální sezónu, tudíž ne tu, která byla rozhodující pro letošní WMCQ. Vy musíte kliknout na políčko Yearly, abyste se dostali k bodům za loňskou sezónu.

 

Vyjede vám následující tabulka, kde své body za předchozí sezónu uvidíte.

Pokud jich máte alespoň 300, můžete si do diáře napsat následující víkendy, kdy se turnaje konají a začít se připravovat:

WMCQ víkendy

22.8. Standard - Praha (Menza ČVUT)

6.9. Modern - Praha (Centrum pohybové medicíny)

20.9. Standard - Brno (Faval)

Last Chance Trial

Pokud jste na sbírání bodů neměli čas nebo vám limit prostě o kousek utekl, nezoufejte, stále máte možnost si WMCQ zahrát. Před každým WMCQ se bude konat několik Last Chance Trialů (den před konáním WMCQ turnaje, maximálně 10 trialů na každé WMCQ), jejihž vítěz může kvalifikaci hrát a navíc získá 1 BYE (výhru do prvního kola) na danou kvalifikaci. Turnaj hraje vždy 16 hráčů vyřazovacím způsobem. Trial mohou hrát samozřejmě i kvalifikovaní hráči, kteří ještě nemají BYE.

BYE kromě vítězů trialu dostanou i členové Pro Player clubu (2 BYE pro Platinum lvl a 1 BYE pro Gold lvl a členy Hall of Fame).

Upozornění: Informaci o Trial turnajích hledejte na webech organizátorů jednotlivých WMCQ. Trialy se mohou konat (a zřejmě vždy budou) mimo místo konání samotného WMCQ. První WMCQ pořádá Černý Rytíř Praha - info o trialech mají ZDE, druhý turnaj Najáda a třetí Rishada.

Struktura WMCQ turnaje

Turnaj se hraje ve formátu Standard/Modern. Pro všechny kvalifikace bude formát už s Magic Origins. Pro Standard jsou to tyto edice: Magic Origins, Magic 2015, Theros, Born of the Gods, Journey into Nyx, Khans of Tarkir, Fate Reforged, Dragons of Tarkir. Formát je opravdu široký a nabízí mnoho hratelných balíků.

Turnaj se u nás hraje jeden den, kdy každý hráč odehraje všechna kola základní části. Počet kol bude odvozen od účasti (předpokládá se více než 100 hráčů).

Prvních 8 hráčů v pořadí pak bude hrát vyřazovací top8, která určí celkového vítěze. V top8 zápasech se o začínání nerozhoduje náhodně, ale vybírá si hráč s lepší pozicí po základní části.  Ceny a vstupné na každý turnaj určí jeho organizátor (dají se předpokládat boostery aktuální edice). Co je jisté, je letenka pro vítěze, promo za účast (do vydání zásob) a podložka pro top8.

 

Proč hrát WMCQ?

Členství v národním týmu je nejenom prestižní záležitost ale také vstupenka do světa velkého Magicu. To samo o sobě může být velkou motivací.

Pokud si na vítězství nevěříte, stále je účast v turnaji skvělým zážitkem, jelikož se turnaje účastní řádově více než 100 lidí, což je na naše poměry atmosféra poměrně vyjímečná. Také se jedná o turnaj s dobrými cenami, nejenom pro vítěze.

První WMCQ je skvělou příležitostí otestovat balík na Grand Prix Praha, které se koná hned následující víkend také ve formátu Standard.

Pokud si však nevěříte ani na honorované příčky a o atmosféru vám až tolik nejde, stále je tu další lákadlo. Pro každého účastníka připravili Wizards promo foil kartu za účast v turnaji (do vydání zásob). Při zápisu do turnaje dostanete Thalia, Guardian of Thraben.

 

Tolarie na WMCQ

Tým Tolarie WMCQ určitě nevynechá a stejně tak se jich určitě zúčastní další pardubičtí hráči. Na WMCQ se našemu týmu celkem daří, když jsme 2 roky po sobě ze 3 kvalifikačních turnajů přivezli vždy 2 umístění v top8. To, že umíme uhrát top8, jsme už dokázali, takže pro letošek je naším cílem samotná kvalifikace do národního týmu. O našem účinkování na WMCQ vás samozřejmě budeme informovat.

Držte nám prosím palce.

Přejeme vám na WMCQ turnajích hodně úspěchů, nových zkušeností a hlavně zábavy.

Tolarie.cz

 
na začátek