WMCQ - kvalifikace do národního týmu

Blíží se každoroční kvalifikace na MTG mistrovství světa týmů. V článku se dozvíte, jak zjistit, zda se můžete účastnit a dostat promo foil Geist of Saint Traft, kdy se turnaje konají a další podrobnosti.

WMCQ - World Magic Cup Qualifiers

WMCQ, kvalifikace na World Magic Cup (mistrovství světa týmů), je série tří turnajů, jejichž vítězové mají právo reprezentovat svou zemi na magicovém mistrovství světa. To se letos koná 5.-7.prosince ve francouzské Nice. Kromě vítězů kvalifikací je v národním týmu jako kapitán i hráč s nejvyšším počtem profesionálních PWP bodů získaných za rok. Vítězové kvalifikací získají i letenku do Nice.


Mistrovství světa týmů je turnaj s jediněčnou atmosférou a cenamy v tisících USD. Český tým (Stanislav Cifka, Leoš Kopecký, Kristián Janda, Michal Mendl) loni obsadil skvělé 3.místo.


 

Kritéria pro účast v kvalifikaci

Účast v kvalifikaci je podmíněna tím, že musíte být v Pro Players clubu (lvl Silver, Gold, Platinum) nebo v Pro Tour Hall of Fame nebo vyhrát Trial (o tom později) a nebo za loňský rok nasbírat alespoň 300 Planeswalker bodů (což je nejjednodušší způsob). Body se uazvíraly k 1.6.2014 a jestli jich máte dost, zjistíte jednoduše na stránkách Wizardů.

Do rámečku na úvodní stránce zadáte své DCI číslo:

A hned na další stránce tjistíte, zda máte alespoň 300 bodů za rok (řádek Yearly).

Pokud ano, můžete si do diáře napsat následující víkendy, kdy se turnaje konají a začít se připravovat:

WMCQ víkendy

17.8. (neděle je již potvrzena, turnaj se koná v Praze - původně jsme chybně uvedli sobotu)

30.-31.8.

13.-14.9.

Last Chance Trial

Pokud jste na sbírání bodů neměli čas nebo vám limit prostě o kousek utekl, nezoufejte, stále máte možnost si WMCQ zahrát. Před každým WMCQ se bude konat několik Last Chance Trialů (den před konáním WMCQ turnaje, maximálně 10 trialů na každé WMCQ), jejihž vítěz může kvalifikaci hrát a navíc získá 1 BYE (výhru do prvního kola) na danou kvalifikaci. Turnaj hraje vždy 16 hráčů vyřazovacím způsobem. Trial mohou hrát samozřejmě i kvalifikovaní hráči.

BYE jsou novinkou pro letošní rok a kromě vítězů trialu na ně dosáhnou i členové Pro Player clubu (2 BYE pro Platinum lvl a 1 BYE pro Gold lvl a členy Hall of Fame).

Struktura WMCQ turnaje

Turnaj se hraje ve formátu Standard. Pro všechny kvalifikace bude formát už s Magic 2015, tedy tyto edice: Magic 2014, Magic 2015, Return to Ravnica, Gatecrash, Dragon's Maze, Theros, Born of the Gods, Journey into Nyx. Formát to bude opravdu široký a pravděpodobně bude nabízet celou škálu použitelných balíků.

Turnaj se hraje jeden den, kdy každý hráč odehraje všechna kola základní části. Počet kol bude odvozen od účasti (předpokládá se více než 100 hráčů, loni bylo maximum 165 na jednom turnaji).

Prvních 8 hráčů v pořadí pak bude hrát vyřazovací top8, která určí celkového vítěze. Ceny a vstupné na každý turnaj určí jeho organizátor (dají se předpokládat boostery aktuální edice). Co je jisté, je letenka pro vítěze, promo za účast (do vydání zásob) a následujíc podložka pro top8.

 

Proč hrát WMCQ?

Členství v národním týmu je nejenom prestižní záležitost ale také vstupenka do světa velkého Magicu. To samo o sobě může být velkou motivací.

Pokud si na vítězství nevěříte, stále je účast v turnaji skvělým zážitkem, jelikož se turnaje účastní řádově více než 100 lidí, což je na naše poměry atmosféra poměrně vyjímečná. Také se jedná o turnaj s dobrými cenami, nejenom pro vítěze.

Pokud si však nevěříte ani na honorované příčky a o atmosféru vám až tolik nejde, stále je tu další lákadlo. Pro každého účastníka připravili Wizards promo foil kartu za účast v turnaji (do vydání zásob). Při zápisu do turnaje dostanete Geist of Saint Traft, u kterého se dá předpokládat, že jeho cena přesáhne výši vstupného do turnaje.

 

Tolarie na WMCQ

Tým Tolarie WMCQ určitě nevynechá a stejně tak se jich určitě zúčastní další pardubičtí hráči. Loni se nám na WMCQ celkem dařilo, kdy se nejprve Petr Brožek probojoval do top8 na prvním turnaji a na druhém se dostal Petr Semerád dokonce do finále, kde mu účast v národním týmu těsně utekla. Jeho zážitky si můžete poslechnout ve videu z té doby. To, že umíme uhrát top8, jsme už dokázali, takže pro letošek je naším cílem samotná kvalifikace do národního týmu.

Rozhovor s Petrem Semerádem o finále na WMCQ

 

Kdy se začít na turnaj připravovat?

Ideálně co nejdřív:-) Standard je v současnosti poměrně jasně definovaný formát a vyplatí se poznat všechny hlavní balíky. Ještě je taky pořád dost času na to, vymyslet nějký balík svůj a začít ho ladit.

Důležitým faktorem, pak bude vydání edice Magic 2015, která bude před prvním WMCQ turnajem v prodeji cca měsíc. Dá se očekávat, že se formát s jejím příchodem modifikuje, nicméně až tak velké zemětřesení by to být nemělo, jelikož je na formátu dalších 7 edic s již ozkoušenými kartami.

14 dní před prvním WMCQ hraje Pro Tour ve formátu Standard, kde světová špička jistě ukáže, jaké kombinace by měly formátu dominovat.

Týden před WMCQ je také GP ve formátu Standard, které by mělo výsledky Pro Touru potvrdit/vyvrátit. Informací bude tedy dost, nicméně stále bude prostor pro inovaci, jak se obvykle děje v počátcích "nového formátu".

Co se vyplatí, je samozřejmě znalost formátu a herního stylu konkrétních balíků, jelikož to, že zkopírujete balík z top8 na PT, vám moc velkou výhodu neposkytne. To bude moci udělat každý a každý s tím bude počítat.

Na Tolarii se pomalu začneme věnovat více Standardu, abychom vám s přípravou co nejvíce pomohli a nešli jste si na WMCQ jen pro Geista za účast:-)

Formát také můžete trénovat na námi pořádaných turnajích. Program klubu sledujte ZDE.

 

Přejeme vám na WMCQ turnajích hodně úspěchů, nových zkušeností a hlavně zábavy.

Tolarie.cz

 

 

 
na začátek