Tolarie na WMCQ#2

21.4. z Pardubic opět vyrazilo 10 hráčů s vidinou kvalifikace do národního týmu, tentokrát na WMCQ do Brna. Opět vám krátce přiblížíme jejich postup turnajem.

Testing před turnajem tentokrát nebyl tak intenzivní hned z několika důvodů. Dost hráčů se rozhodlo hrát stejný balík jako v Praze, často jen s minimálními úpravami. Metagame se o tolik neposunula, takže v dost matchupech měl každý jasno. Moc se nechtělo investovat energii do úprav balíku na jeden turnaj, jelikož co nevidět je tu Dragon’s Maze s novými kartami.
V neděli vyrážela směrem na Brno dvě auta ve stejném složení jako před 14 dny. Volba decků byla následující:

Jan Brožek - Jund Aggro, Petr Brožek - Simic Speciál, Jakub Jílek - BUG Aggro, Jiří Rejman – Fog Walkers, Petr Semerád - Naya Blitz
Adam Klein - Conleyho Monoblack, Jan Kocánek – MonoGreen Aggro, Petr Gerlich – 4C Control, Daniel Papež - Wolf Run Bant, Daniel Tocháček - Fog Walkers

Na turnaj dorazilo 128 hráčů, což byl nejzazší počet k tomu, aby se ještě hrálo jen 7 kol. Na top8 bylo podle předběžných propočtů potřeba uhrát alespoň 5 výher a dvě remízy s tím, že někomu bude stačit i 5:1:1. Tolarijští se kvůli PWP bodům opět rozhodli hrát až do konce.

1.kolo: Tolarijská výprava vykročila do turnaje celkem úspěšně. Petr Brožek poráží Martina Jůzu a Jiří Rejman vybojovanou remízou láme prokletí velkých turnajů, kdy v poslední době začínal skórem 0:3.

2.kolo: Nálada stále ještě bojovná, ačkoli po druhém kole nemá nikdo 2 výhry. Na postup do top8 už nikdo nesmí zaváhat.

3.kolo: Šanci na postup ještě mají Petr Semerád, Petr Brožek, Jan Brožek, Daniel Tocháček, Adam Klein – všichni 2:1 

4. kolo: Tohle kolo se moc nevydařilo. Na 3 výhry se dostal jen Petr Semerád, který je posledním tolarijským želízkem v ohni.

5. a 6. kolo: Petr Semerád vyhrává v obou kolech, ale po shlédnutí pagingů je jasné, že mu remíza na top8 stačit nebude a musí se o výhru pokusit v posledním kole.

7.kolo: Petr Semerád vyhrává ve dvou hrách a postupuje do top8 ze šestého místa. Ostatní skončili mimo ceny, nejlépe pak Jakub Jílek na 53. a Jan Brožek na 55. místě.

Ve čtvrtfinále potkává Petr Libora Šťastného hrajícího Rg Aggro. V první hře soupeř vykládá postupně 3 Rakdos Cacklery a snaží se Petra zbrzdit removalem, ale ten damage race vyhrává, jelikož Naya Blitz má většinu bytostí 3/3 a na Reckonera soupeři dlouho nejde 3. zem. V druhé hře Petr prohrává na 2 bloodrushnuté Ghor-Clan Rampagery a musí jít na třetí. V rozhodující hře soupeř mulliganuje do 5 karet a Petr začne možná až moc nebojácně útočit, což se mu nakonec vyplatí a díky Hellriderovi vyhrává.

Taktiku na semifinále Petr konzultuje s tolarijským týmem, jelikož ví, že bude hrát s vítězem mirroru Aristokratů. To se nakonec nevyplní, jelikož jsme se špatně informovali o dvojicích pro semifinále, ale alespoň hraje s hráčem, který skončil v základní části za ním a může tak začínat. 

Semifinále: Petr hraje proti Jund Midrange a první hru mu poměrně snadno získává 7/7 champion of the Parish, na kterého soupeř nenalezne odpověď. V druhé hře se soupeř díky množství zabíjení dostane až k Thragtuskům a Olivii, což už Petr zvládnout nedokáže. Ve třetí hře se v úvodu mění bytosti za zabíjení, ale i tak Petr postupně sráží soupeře na posledních pár životů. Hru mu nakonec vyhrává sideboardovaný Pacifism na otočeného Huntmastera a následný Hellrider spolu s tím, že soupeř zapomíná na to, že zahrál dvě kouzla a mohl tak získat token a dva životy za opětovné otočení Huntmastera.

Finále: V první hře začíná soupeř Kristián Janda pilotující Aristokraty. Petr od začátku dostává soupeře pod tlak, ale ten dokáže stabilizovat i za cenu warningu za slow play, kdy dlouze přemýšlí v rozhodujícím combatu hry. Souboj na jednom životu přežívá a v následujících dvou kolech zabíjí Petra. Ve druhé hře Petr mulliganuje do 5 karet, ale přijde mu solidní ruka podpořená soupeřovým manascrew, takže se může rychle přejít na třetí hru, která rozhodne o členovi národního týmu. V poslední hře turnaje se soupeři rychle podaří stabilizovat situaci na stole a v jednom kole ubírá Petrovi jeho aktuálních 18 životů díky kombinaci Boros Reckoner, Blasphemous Act a Blood Artist s 6 bytostmi ve hře.

I tak je to pro Petra i Pardubický Magic skvělý úspěch. 

Věříme, že bude komu fandit i v top8 v Praze na poslední kvalifikaci na Standardu, tentokrát již s novou edicí. Držte nám palce.

 
na začátek