World Magic Cup 2015

V pátek začíná magicové mistrovství světa týmů. Turnaj, který určitě stojí za pozornost. Zvlášť, když tým České republiky patří mezi favority turnaje.

World Magic Cup je třídenní turnaj, kde se utkají čtyřčlenné týmy ze 73 zemí světa. Členy týmu jsou - národní champion (hráč dané země s největším počtem profesionálních bodů za minulou sezónu) a 3 vítězové WMCQ turnajů.

Českou republiku reprezentují - Ondřej Stráský (kapitán), Lukáš Blohon, Dominik Mikoláš, Tomáš Kuchta.

Podle zahraničních komentátorů patří český tým k jedněm z nejsilnějších na celém turnaji. Největšími tahouny je samozřejmě duo Ondřej Stráský (loni 2x v top8 na PT a účastník Mistrovství světa jednotlivců jako hráč s největším počtem profesionálních bodů v Evropě) a Lukáš Blohon (top8 na PT, nedávný vítěz GP Brusel, jeho schopnosti jsou respektované i mezi snámými světovými hráči). Tuto dvojici PRO hráčů doplňuje Tomáš Kuchta (členem WMC týmu byl i loni, příliš nehraje ale dlouhodobě dosahuje solidních výsledků) a Dominik Mikoláš (mladý talentovaný hráč).

 

Oficiální trailer k WMCQ

 

Struktura turnaje

Pátek - 3 kola team sealed decku Battle for Zendikar, 4 kola Unified Standardu.

Prvních 32 týmů postupuje do sobotní části turnaje.

Sobota - začne se hrát ve skupinách po 4 týmech opět team sealed. První dva týmy z každé skupiny (celkem 16 týmů) postoupí do odpolední Unified Standard části. Opět se hraje ve čtyřčlenných skupinách, tentokrát 3 kola Unified tandardu a 2 nejlepší týmy z každé skupiny (8 týmů) postoupí do nedělní části turnaje.

Neděle - hraje se vyřazovacím způsobem Unified Standard, kdy je potřeba vyhrát 2 zápasy ze 3.

 

Jak vypadá hra v týmu?

Turnaj se hraje týmově, což znamená, že v každém kole proti sobě zasednou vždy celé tými, respektive 3 hráči ze soupeřících týmů. Ti pak hrají se svým soupeřem klasický zápas na dvě vítězné. Celkový výsledek pak skončí vítězstvím pro tým, jehož alespoň 2 hráči vyhráli celý svůj zápas. Hráč z týmu (jak už víme, týmy jsou čtyřčlenné), který v daném kole nehraje zápas figuruje jako tzv. kouč. Může se pohybovat mezi svými kolegy a radit jim - pomáhat jim s herními rozhodnutími.

 

Co je Unified Standard?

Jedná se o klasický formát Standard (povolené jsou ty samé karty, jako na klasickém Standardu) s jediným rozdílem - každá karta (krom basic landu) může být mezi třemi balíčky hráčů jednoho týmu v maximálně 4 kopiích. To klade poměrně zajímavé rozhodování při deckbuildingu, protože už nejde pouze o to, nalézt nejlepší balík formátu, ale najít v podstatě 3 nejlepší balíky, které si navíc nebudou svými kartami konkurovat. To je velká výzva obzvláště v době, kdy většina top balíků na Standardu hraje kolem 10 fetch landů a jen v manabase se tak hodně překrývají. Velmi důležitý je pak i odhad toho, jaké 3 balíky si na turnaj vyberou ostatní týmy.

Ve výsledku to může vypadat třeba tak, že jeden z hráčů bude hrát Atarka Red, druhý Esper Draky a třetí Eldrazi Ramp, protože tyhle 3 balíky se v podstatě v žádných kartách nepřekrývají. Ale stejně dobře jde hrát třeba to samé, jen místo Esper draků zařadit Abzan. Jenže je dobrá volba Eldrazi rampa na metagame, kde bude s velkou pravděpodobností zastoupen u soupeřů Atarka Red a vy tak máte šanci 1/3, že ji s rampou potkáte (tento matchup je pro rampu opravdu strašný). A tak dále a tak dále. Bude určitě hodně zajímavé sledovat, co si jednotlivé tými zvolí a hlavně, jak budou pro svou volbu balíků argumentovat.

Poučení každopádně je, že je nutné považovat podobu WMC metagame za hodně specifickou a nebrat všechny balíky jako nejlepší novinky (může se stát, že hodně buildů bude mít horší manabase, než by jejich piloti chtěli).

 

Přenos z turnaje

Z turnaje bude probíhat přímý přenos ZDE. Přenos začíná v pátek a sobotu v 10h našeho času, v neděli v 9h našeho času.

Psaná coverage se objeví ZDE.

 

Na turnaji se hraje nejen o proslavení své země a finanční výhry. Důležité je také to, že všichni členové top8 týmů budou kvalifikovaní na příští Pro Tour (Oath of Gatewatch).

 

Přejeme našemu týmu co nejlepší umístění a všem ostatním příjemnou podívanou.

Tolarie.cz

 

 
na začátek