Víkendové turnaje

22.7.2017 - Standard Showdown Hour of Devastation

Formát: Standard

Showdown je série rychlých sobotních turnajů, které jsou otevřené hráčům každé úrovně.

začátek registrace 9:30, začátek turnaje 10:00

vstupné: 110,-

Hrají se 3 nebo 4 kola (podle počtu účastníků), které odehrajou všichni účastníci

formát: Standard (mohou se hrát karty z edic - Battle for Zendikar, Oath of the gatewatch, Shadows over Innistrad, Eldritch Moon, Kaladesh, Aether Revolt, Amonkhet, Hour of Devastation)

ceny

1 booster Hour of Devastation booster za každého hráče v turnaji (karty z boosterů se redraftují podle konečného pořadí mezi všemi hráči turnaje, kteří dohrají všechna kola)

- 6 speciálních Showdown boosterů (obsahují 4 karty - 1 foil ze Standard edic, 2 rare/mythic rare z edic na Standardu, full-art land z Hour of Devastation)

Showdown boostery budou rozděleny následovně:

2 dostane první hráč v pořadí

1 dostane druhý hráč v pořadí

3 boostery se losují mezi hráče, kteří dohráli turnaj

5.8.2017 - Game Day Hour of Devastation

Formát: Standard

vstupné: 150,-

začátek registrace 9:30, začátek turnaje 10:00

Na turnaji se používají decklisty.

Hraje se základní část a top8 (nebo základní část a top4 při účasti do 16 hráčů).

Ceny: 2 boostery Hour of Devastation, Full-art Promo Abrade pro prvních 30 zaregistrovaných, full-art FOIL Adorned Pouncer pro prvních 8 v pořadí, MTG herní podložka pro vítěze.

Ceny se rozdělují následujícím způsobem: 

- polovina boosterů na ceny se redraftuje podle pořadí v základní části od prvního do posledního místa - každý hráč si vybere jednu kartu v pořadí od prvního do posledního a pak znovu, dokud se všechny karty nerozeberou. Tímto se odmění nejlepší umístění v základní části a zároveň si každý účastník něco odnese.

- polovina boosterů se rozdělí mezi hráče v top8, kde půjde klasicky o celé nerozbalené boostery. Tím se odmění nejlepší výkony v top8 a bude stále o co hrát.

Promo karty za účast jsou pro prvních 30 předregistrovaných. Kapacita turnaje je 32 hráčů. Předregistrace zasilejte na adresu info@tolarie.cz

6.8.2017 - 1# Tolarian Commander

Formát: Commander

Vzhledem k velké oblibě všech různých jednokarťákových formátů jsme se rozhodli jeden uspořádat. V případě kladné zpětné vazby hráčů vytvořit pravidelnou sérii.
Formát turnaje je založen na tom, že si hráč vybere svého "generála" (legendární bytost) a balíček sestaví kolem jeho identity (barevné kombinace potřebné k seslání).
Za generála můžeme zvolit i Planeswalkera, který má speciální vlastnost, která říká, že může být hrán jako generál. Můžeme mít i dva generály v případě, že oba mají vlastnost "Partner".

Jednotlivé hry se v případě duelu jeden proti jednomu hrají na 30 životů. Pokud duel hraje více než dva hráči hraje se na 40 životů.

Požadavky na balíček
- balíček musí obsahovat přesně 100 karet včetně generála
- balíček musí obsahovat maximálně jednu kopii každé karty, vyjma základních zemí
- balíček může obsahovat pouze karty v barevné identitě generála
- balíček nesmí obsahovat karty, které jsou uvedené v banlistu

Co se týče banlistů. tak mě osobně přijde, že je v tom celkem guláš. Máme tu oficiální banlist od Wizardů, který je ale zaměřen na hru více hráčů, kde všichni hrají proti sobě a sbírají různě achievementy.
Tím, že neexistoval žádný oficiální banlist přímo na 1vs1 duel, tak různé skupiny lidí začali zveřejňovat své vlastní banlisty. Nejznámější z nich je v současné době Duel Commander, který se řídí podle tzv. French banlistu.
Tento formát v poslední době prodělal značné změny. Ta hlavní je snížení základního počtu životů z 30 na 20. Díky tomu se celkem podstatně změnila strategie. Balíčky jsou rychlé a agresivní a hry kolikrát spíše připomínají
formát Legacy. Dalsí věc je, že pokud se některý z generálů ukáže příliš silný, tak se kluci francouzký asi sejdou někdě v hospodě a generála přidají do banlistu. V současné době jich je již zakázaných 10. Na vývoj francouzkého formátu pravděpodobně zareagovali kluci z Itálie a udělali si taktéž vlastní formát s názvem Leviathan. Ten se hraje opět na 30 životů a banlist se v různých věcech liší. Bohužel se zdá, že v tomto formátu se daří pouze modrým balíkům a hrát tento formát turnajově, je dosti náročné, protože se málokomu podaří dohrát hru v časovém limitu. Natož pak stihnout odehrát dvě hry.

Naštěstí to vypadá, že tento oblíbený formát konečně vzali do svých rukou Wizárdi a letos v květnu v jejich aplikaci Magic Online vytvořili formát Magic Online Commander 1V1 s novým banlistem, který 5.června zaktualizovali. Formát se opět hraje na 30 životů. To by mělo zaručit, že to nesklouzne k formátu Legacy. Dále je pak zabanovaná trojice Brainstorm, Ponder, Preordain což by mělo znesnadnit stavbu balíčků modrým mágům.

Ve následujícím článku Wizárdi uvádějí první verzi banlistu a jeho odůvodnění.

http://magic.wizards.com/en/articles/archive/magic-online/1v1-commander-banned-list 

Tento turnaj se tedy bude dodržovat oficiální banlist přímo od tvůrce této karetní hry. Seznam všech zakázaných karet je uveden v následujícím odkazu.

http://magic.wizards.com/en/game-info/gameplay/rules-and-formats/banned-restricted/magic-online-commander

Na turnaj se můžete předregistrovat na emailové adrese honza.stefan@gmail.com

Předregistrace je platná po zaplacení startovného. Předregistraci můžete zrušit nejpozději 5 dní před dnem konání turnaje tzn. do 2.8.2017 do 23:59.

začátek registrace 10:30, začátek turnaje 11:00

Vstupné: 250,- 
startovné můžete uhradit v hotovosti na místě nebo na účet 1015523677/6100, kde do poznámky uveďte jméno a příjmění.

Ceny: budou upřesněny v průběhu, karty určené na ceny se budou redraftovat podle pořadí

Proxy karty nejsou povoleny 
Mulligan: Vancouver Mulligan
Hraje se na dva vítězné hry.

Systém hry:
bude upřesněn v průběhu podle počtu hráčů. (4-6 kol)

Občerstvení: bude upřesněno, ale plán je takový domluvit se s klukama z Toulavé Pípy, že by připravili nějaké hotovky a k pítí mají na výběr dobroty z jejich 10ti kohoutového výčepu. Pravidelně mají na výběr minimálně z osmi různých značek piv z malopivovarů ze všech koutů naší republiky. Místní hráči již vědí, že to je moc dobrá volba.

odkaz na jejich web: http://u-toulave-pipy.webnode.cz/

Kapacita klubu Tolarie je 30 hráčů, takže kdo bude mít předregistraci má přednost. Maximální kapacitu turnaje ještě nebudu upřesňovat a bude se to operativně řešit podle předběžného zájmu.

Doprovodný program: po skončení turnaje v případě zájmu možno uspořádat draft.

13.8.2017 - PPTQ PT #2018

Formát: Modern

začátek registrace: 09:30, začátek turnaje: 10:00

turnaj se koná v Tolarii na adrese Pardubice, Labská 13, 530 02

Vstupné: 300,-

Ceny: 3 boostery Hour of Devastation za hráče v turnaji, pro vítěze právo účastnit se regionálního PTQ (s promo foilem za účast a možností vyhrát kvalifikaci a letenku na Pro Tour)

- turnaje je REL competitive, řídí ho Lvl 2 rozhodčí

- na turnaji budou vyžadovány decklisty

- hraje se základní část plus top8, kde na začátku zápasu o začínání rozhoduje hráč s lepším umístěním po základní části (v případě účasti 16 nebo méně hráčů se hraje 5 kol a top4)

Turnaj má maximální kapacitu 32 účastníků. Pro zajištění místa v turnaji doporučujeme využít možnosti předregistrace.

Předregistrace - osobně na prodejně nebo mailem na info@tolarie.cz. Startovné se platí až na místě v den konání turnaje.

Glint-Sleeve Siphoner
Glint-Sleeve Siphoner
nyní za 39 Kč
koupit
na začátek